Adım #1

1. Adım

Sistemimizde 2 farklı ödeme yöntemi seçimi bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çoğunun borçlarından dolayı banka hesaplarında haciz/bloke olduğu için bu kişilere CepBank yöntemiyle ödeme yapabilirsiniz. Hesaplarında bloke olmayan ihtiyaç sahiplerine ise hesabınızdan Havale/EFT işlemi yapabilirsiniz. İlk adım olarak lütfen yardımda bulunmak istediğiniz ödeme yöntemini seçiniz ve yapmak istediğiniz nakit yardım tutarını belirleyiniz. Ödeme yöntemi seçiminden önce bankanızın Cepbank yoluyla para gönderim yöntemini desteklediğinden emin olunuz!

Adım #2

2. Adım

Sistemimiz kayıtlı ihtiyaç sahipleri arasından rastgele seçim yapacaktır. Görüntülenecek kişi bilgileri ekranında "İYİLİĞİ BULAŞTIR" butonuna basarak onay adımına geçip T.C. Kimlik doğrulamanızı gerçekleştirdikten sonra seçilmiş olan ihtiyaç sahibinin Ad ve Soyadı ile birlikte; ödeme yöntemi olarak Cepbank seçmiş iseniz GSM No, Havale/EFT seçmişseniz ise IBAN bilgileri işlem koduyla birlikte tarafınıza SMS yoluyla iletilecektir. SMS gönderiminin tarafınıza ulaşabilmesi için GSM hattınız Türkiye sınırları içerisinde kullanılıyor olması gerekmektedir.

Adım #3

3. Adım

Seçtiğiniz ödeme yöntemine göre ihtiyaç sahibi kişiye CepBank ya da Havale/EFT gönderiminizi yaptıktan sonra
"Ödeme Bildirim Formu"
üzerinden tarafımızı bilgilendiriniz. Size iletilen GSM Numarasının ya da IBAN hesap bilgisinin hatalı olması ve ödemenizin hesabınıza geri dönmesi durumunda da bizleri aynı form üzerinden bilgilendirebilirsiniz. Daha önce CepBank gönderimi yapmadıysanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ya da bankanız CepBank gönderim yöntemini desteklemiyor ise lütfen bu seçimi yapmayınız.

CEPBANK ÖDEME YÖNTEMİ HAKKINDA!
Banka hesaplarınız üzerinden Cepbank yöntemiyle yapacağınız gönderimlerde karşı tarafın ATM üzerinden çekim yapabilmesi için Ad, Soyad ve GSM No bilginizi ihtiyaç sahibi kişiyle paylaşmamız gerekecektir. Bu bilgilerinizin ihtiyaç sahibiyle paylaşılmasını istemiyorsanız lütfen bu yöntemi seçmeyiniz.


Yurt dışından yardımda bulunmak isteyen hayırserverlerin dikkatine!
Yardım başvurunuz sonrası "ADATEKYUREK" başlıklı SMS bildirimi yapılmaktadır. Formda belirtilen GSM numarasının Türkiye sınırları içerisinde kullanılıyor olması gerekmektedir, aksi takdirde gönderilen başlıklı SMS tarafınıza ulaşmayacaktır.

Sistemde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri belediyemizce belirlenmiş, 1 Mart 2020 sonrası COVID19 salgını nedeniyle işini kaybeden veya iş yerini kapatmak zorunda kalıp yardım için başvuran vatandaşlarımızdır. Sistemde yer alan Ad Soyad, T.C. Kimlik ve IBAN numaraları tamamen vatandaşların kendilerinin beyan ettikleri ve siz hayırseverlerle paylaşılmasına onay verdikleri bilgilerdir.

IBAN ve/veya GSM No bilgisi belirtmeyen vatandaşlarımız sisteme dahil edilememiş olup, yanlış girilmiş ya da vatandaşın Ad Soyad bilgisiyle uyuşmayan IBAN ya da GSM numaralarına Havale/EFT ya da Cepbank gönderimi yapılması durumunda bankanız tarafından siz hayırseverlere iade edilecektir.

Bu gibi durumlarda, ödemenizin iade edilmiş olduğunu Ödeme Bildirim Formu'ndaki "HATALI IBAN BİLDİR" ve "HATALI GSM NO BİLDİR" seçenekleri üzerinden tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

Bu hatalı işlemlerden Kuşadası Belediyesi'nin ve siz hayırseverlerin herhangi bir sorumluluğu bulunmamakta olup, hatalı bilgi vermiş olması sebebiyle tüm sorumluluk ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza aittir.

Sistemimizde ihtiyaç sahiplerine yatırılabilecek üst limit 500 TL olarak belirlenmiştir. 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak 5 farklı yardım seçeneği bulunmaktadır. Kendisine iletilen yardım tutarı toplamı 500 TL sınırına ulaşan ihtiyaç sahipleri listeden otomatik olarak kaldırılacaktır.